Agresywny pacjent w rękach policjantów z Opoczna. "Szarpał i próbował uderzyć ratownika"

Dodane przez EOP24.net

Policjanci interweniowali w szpitalu powiatowym w Opocznie, gdzie nietrzeźwy i agresywny pacjent znieważył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego. Napastnik ponadto szarpał ratownika i próbował uderzyć. 45-letni agresor został zatrzymany. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


O zdarzeniu dyżurny opoczyńskiej policji został powiadomiony w niedzielę, 8 grudnia o godzinie 01.55. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że karetka pogotowia przywiozła do szpitala z ulicy pacjenta z niewielką raną głowy.

- Już na ulicy, kiedy ratownicy próbowali pomóc mężczyźnie, ten był wobec nich agresywny i wulgarny. Jednak dzięki doświadczeniu, ratownikom udało się wyciszyć pobudzonego mężczyznę i dowieźć go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Niestety 45-latek jak tylko wysiadł z karetki ponownie stał się agresywny, szarpał się z ratownikami, wyzywał ich, nie pozwolił przewieźć się na szpitalne łózko - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.


W związku z tym, że agresja pacjenta narastała ratownicy wezwali na miejsce policyjny patrol. Mundurowi w rozmowie z personelem medycznym szpitala ustalili, że stan zdrowia mężczyzny pozwala na jego zatrzymanie i osadzenie w policyjnym areszcie.

- Przypominamy, że ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego. Wobec tego, znieważenie czy też co gorsza, naruszenie nietykalności cielesnej osoby objętej taką ochroną jest przestępstwem - dodaje asp.szt. Barbara Stępień.

Zobacz także

Władze gminy Sławno w Ministerstwie Fund…

Rekrutacja uzupełniająca do Klubu Dzieci…

Gmina Żarnów: Będą nowe skierowania do o…

„Opoczyńskie Nuty” zabrzmią w niedzielę …

Spotkanie dotyczące dofinansowania do wy…

Bawmy się, żeby pomagać. Weź udział w Ka…

[ZDJĘCIA] Kolędujmy wszyscy wraz. Za nam…

MDK Opoczno: Wielka sława to żart. Zapro…

[ZDJĘCIA] ASF w powiecie opoczyńskim. Za…

[ZDJĘCIA] Na łyżwach i nie tylko. Trwają…

[ZDJĘCIA] Nowe siłownie plenerowe powsta…

Dramatyczne sceny w Drzewicy. 36-latek c…

Trwa nabór do Zespołu Artystyczno-Muzycz…

Nocny turniej siatkarzy już w najbliższą…

Piękne święto mieszkanki Opoczna! 200 la…

[ZDJĘCIA] Na 100 dni przed maturą w Samo…

Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar …

Szok! Kompletnie zniszczone auto porusza…