Opoczyńska Szlachetna Paczka pomogła 38 rodzinom

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Szlachetna Paczka tworzymy zatem rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.


W Opocznie w tym roku Wolontariusze i Darczyńcy zorganizowali razem wsparcie po raz siódmy. Siódemka dla Opoczyńskiej Szlachetnej Paczki jest szczęśliwa- udało się bowiem odmienić życie aż 38 rodzin, i to tuż przed samami świętami. Jak zawsze, w pomoc włączył się Powiat Opoczyński. Pracownicy Starostwa oraz jednostek podległych zorganizowali zbiórkę pieniędzy i odpowiednich, nowych przedmiotów, których potrzebowała wybrana wcześniej rodzina. Zarząd Powiatu na czele z Panią Sekretarz Grażyną Wielgus, Skarbnik - Panią Anną Słoniewską oraz Członkiem Zarządu Michałem Białkiem, dostarczyli następnie paczkę osobiście, przekazując ją w ręce wolontariuszy.


Szlachetna Paczka szukała w naszym regionie ludzi, których dotknął los, którym jest ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Ideałem do którego dążą Wolontariusze i Darczyńcy jest dotarcie do rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. W Paczce panuje zasada by pomagać innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda lub zawirowanie życiowego losu.


Wolontariat w Opoczyńskiej Szlachetnej Paczce jest wymagający. Zaczyna się czterostopniową rekrutacją, następnie odbywają się szkolenia. To sprawia, że gdy do potrzebującej rodziny nadejdzie pomoc, jest ona idealnie dostosowana do sytuacji.


Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. To mądra pomoc, którą otrzymują Ci, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji i nie są bierni. To jednak również wsparcie dla tych, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.


W tym roku Opoczyńska Szlachetna Paczka pomogła 38 rodzinom. Łącznie w tę pomoc zaangażowanych było aż 2365 osób. Kwota jaką przeznaczyli na pomoc darczyńcy to 114 280 zł.

Zobacz także

Władze gminy Sławno w Ministerstwie Fund…

Rekrutacja uzupełniająca do Klubu Dzieci…

Gmina Żarnów: Będą nowe skierowania do o…

„Opoczyńskie Nuty” zabrzmią w niedzielę …

Spotkanie dotyczące dofinansowania do wy…

Bawmy się, żeby pomagać. Weź udział w Ka…

[ZDJĘCIA] Kolędujmy wszyscy wraz. Za nam…

MDK Opoczno: Wielka sława to żart. Zapro…

[ZDJĘCIA] ASF w powiecie opoczyńskim. Za…

[ZDJĘCIA] Na łyżwach i nie tylko. Trwają…

[ZDJĘCIA] Nowe siłownie plenerowe powsta…

Dramatyczne sceny w Drzewicy. 36-latek c…

Trwa nabór do Zespołu Artystyczno-Muzycz…

Nocny turniej siatkarzy już w najbliższą…

Piękne święto mieszkanki Opoczna! 200 la…

[ZDJĘCIA] Na 100 dni przed maturą w Samo…

Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar …

Szok! Kompletnie zniszczone auto porusza…