LKS Białaczów zakończył rundę jesienną sezonu 2019/2020

W sobotę, 26 października 2019 roku, drużyny LKS-u Białaczów rozegrały swe ostatnie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Seniorzy zmierzyli się na własnym boisku z drużyną KS Zjednoczeni Budziszewice i zakończyli rundę zwycięstwem 4:2. Wszystkie cztery bramki w tym meczu zdobył Marcin Malinowski. Z dorobkiem 9 punktów nasza drużyna znajduje się na 9 miejscu w tabeli niezwykle wyrównanej Klasy B.


Zespół E1 Orlik (rocznik 2009) mierzył się na Orliku w Białaczowie z drużyną MGKS Skalnik Sulejów. Niestety goście po zaciętym meczu okazali się silniejsi i zwyciężyli 5:3. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Paweł Lesiak, Bartłomiej Biniek i Jan Czechowicz. Po 7 meczach rundy jesiennej nasza drużyna z 13 punktami plasuje się na 3 miejscu w tabeli ligi E1 Orlik Grupa 12 Piotrków Trybunalski.


Drużyna F1 Żak (rocznik 2011) w czasie rundy jesiennej wzięła udział w pięciu turniejach zorganizowanych kolejno przez LKS Ceramikę Opoczno, AP UKS Mazovię Tomaszów Mazowiecki, LKS II Ceramika Opoczno, LKS Białaczów i KS Kawalerię Tomaszów Mazowiecki. W turniejach tych występowali chłopcy i dziewczynki urodzeni w latach 2011-2014.

Pomimo zakończenia rozgrywek ligowych nasi juniorzy nie przerywają treningów, jednak ze względu na pogodę od najbliższego czwartku (31.10.2019 r.) zajęcia odbywać będą się na hali sportowej w Białaczowie. Zmianie ulega ponadto godzina czwartkowych treningów – najmłodsi rozpoczynają ćwiczenia o 16:00, natomiast starsi o 17:00. Godziny poniedziałkowych zajęć pozostają bez zmian (17:30 – r. 2011, 18:30 – r. 2009). Nabór do naszych drużyn jest wciąż otwarty, w związku z tym zachęcamy, zarówno chłopców jak i dziewczynki z roczników 2009-2014, do wstąpienia w szeregi zawodników Ludowego Klubu Sportowego Białaczów.


Przypominamy, że LKS Białaczów realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Popularyzacja sportu w Gminie Białaczów". Celem zadania jest popularyzacja piłki nożnej i zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności. Na realizację powyższego zadania Klub otrzymał dofinansowanie z budżetu Gminy Białaczów w wysokości 38.000 złotych.


LKS Białaczów otrzymał również dofinansowanie w wysokości 10.000 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu KLUB. Przedmiotem dofinansowania były podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowca prowadzącego zajęcia sportowe dla dzieci oraz zakup sprzętu sportowego dla dzieci.

Zobacz także

Najpierw jabłko lub cytryna, później kam…

Opoczyńska Szlachetna Paczka ruszyła do …

Koncert charytatywny na leczenie i rehab…

Trzy nowe miejsca rekreacji w Gminie Mni…

„Smak Wolności” - Patriotyczne Tradycje …

[ZDJĘCIA] Złote Gody w Gminie Białaczów…

Nowe eksponaty trafiły do Muzeum Regiona…

Każdy głos może pomóc! Szkoła Podstawowa…

Robert Telus Przewodniczącym Sejmowej Ko…

Wieczór poetycko - muzyczny z Osiecką. Z…

"Bądź aktywny i zdrowy". Za na…

„Śpiąca Królewna” w baśniowym wydaniu! Z…

Taniec, muzyka, śpiew w Szkole Podstawow…

Andrzejki z mikrograntem w Świetlicy Wie…

[ZDJĘCIA] Obchody Narodowe Święto Niepod…

Trzy wypadki na terenie powiatu, jedna o…

[ZDJĘCIA] Umowa partnerska między Gminą …

Zespół "Cantabile" z drugim mi…