Dawni mistrzowie skrzypiec zagrali dla Klubu Seniora

Niecodzienną okazję do wysłuchania muzyki dawnych mistrzów skrzypiec mieli uczestnicy Klubu Seniora, którzy w miniony czwartek spotkali się w Miejskim Domu Kultury na „Herbatce u Tadka".


Gośćmi klubowiczów byli: Mariola Saternus, z Wydziału Promocji i Kultury UM w Opocznie, miłośniczka szeroko pojętego folkloru opoczyńskiego, a przede wszystkim koordynatorka prac związanych z powstaniem nowego muzycznego wydawnictwa pn.: „Najstarsi skrzypkowie regionu opoczyńskiego 2019" oraz Piotr Rudzki, wirtuoz skrzypiec, muzykant, promotor kultury ludowej, jeden z wykonawców, którego muzyka znalazła się na płycie.


- Inspiracją do zorganizowania tego typu spotkania była niedawna promocja płyty z muzyką naszych najznakomitszych lokalnych twórców - mówi Zdzisław Miękus, dyrektor MDK. - Wciąż aktualne jest powiedzenie: „cudze chwalicie, swego nie znacie". Razem z naszymi gośćmi chcieliśmy pokazać, że powodów do dumy mamy mnóstwo. Nasza opoczyńska tradycja, folklor i muzyka to coś unikatowego. A spotkać się z kimś, kto jest w tym autentyczny i reprezentuje sobą ostatnie już pokolenie tych najprawdziwszych z krwi i kości opoczyńskich muzykantów oraz kimś, kto chce to wszystko ocalić od zapomnienia to ogromny zaszczyt - dodaje dyrektor opoczyńskiego „emdeku".


W czasie spotkania seniorzy nie tylko dowiedzieli się o kulisach powstawania płyty, ale też mogli usłyszeć wiele wspaniałych opowieści i anegdot na temat dawnego życia na wsi.


Prawdziwą ucztą dla ucha był koncert Piotra Rudzkiego, który zagrał na skrzypcach, a miłą niespodzianką - wręczenie seniorom nowo wydanej płyty.

Zobacz także

"Segreguj śmieci to dziś w modzie, …

[ZDJĘCIA] Turniej Piłki Halowej uczniów …

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Drzewicy. …

Tragiczny pożar w Żarnowie. Mężczyzna zg…

[ZDJĘCIA] Za nami VIII Miting Młodzieżow…

W Opocznie odbyła się Konferencja Naczel…

„Czerwone Gitary” w MDK w Opocznie

[ZDJĘCIA] Za nami rywalizacja o Puchar W…

Bukowiec będzie bezpieczniejszy. Za nami…

Teatr małych aktorów podczas Ferii z MDK

[ZDJĘCIA] Nowa obwodnica na wojewódzkiej…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

Już dzisiaj Gminny Dzień Babci i Dziadka…

Spotkanie na rzecz rozwoju w Urzędzie Mi…

[ZDJĘCIA] Manufaktura ciastek i rogalikó…

Jednostki OSP z gminy Sławno otrzymały n…

Gmina Białaczów: Nabór wniosków na usuni…

W czwartek kolejne spotkanie Klubu Senio…