Łódzkie pełne kultury. Pierwsze warsztaty za nami

W Miejskim Domu Kultury odbyły się pierwsze z warsztatów organizowanych w ramach projektu edukacyjnego pn. „Łódzkie pełne kultury". Warsztaty dla dzieci poprowadziła Dagny Konopacka - Maćkowiak związana z Teatrem Wielkim w Łodzi.


Najmłodsi mieli okazję poznać m.in. specyfikę teatru operowego i dowiedzieć się jakie są etapy powstawania spektaklu. Dzieci wykonały również proste ćwiczenia baletowe i ćwiczenia z emisji głosu, a także wzięły udział w zabawach aktorskich i poznały podstawy techniki śpiewu klasycznego. Część warsztatową dla dorosłych poprowadził Michał Jan Barański również związany z łódzkim Teatrem, który podzielił się wiedzą z zakresu emisji i higieny głosu.


Warto zaznaczyć, że „Łódzkie pełne kultury" to projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Zakłada on przede wszystkim umożliwienie dzieciom i młodzieży, a także osobom dorosłym (w szczególności nauczycielom i animatorom kultury, ale nie tylko) z oddalonych od Łodzi miejscowości bezpłatny dostęp do zasobów regionalnych instytucji kultury: Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Muzeum Miasta Łodzi.


Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Opoczyński „emdek" jest jednym z partnerów przedsięwzięcia. zdjęcia: Edward Zagdański

Zobacz także

Za nami II Powiatowy Turniej Szachowy …

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Społeczność SOSW w Opocznie pomagają zwi…

Policja poszukuje sprawcy oszustwa. Rozp…

Rozbudowa warsztatów szkolnych w Mroczko…

W gminie Mniszków zbierali złom dla chor…

Oświadczenie Starosty Opoczyńskiego

80. rocznica wysiedlenia mieszkańców zie…

Zapraszamy na wystawę Bożonarodzeniową!

Uwaga! Policja poszukuje sprawcy zuchwał…

Mikołajkowe paczki dla wszystkich ucznió…

Opoczyńska Szlachetna Paczka pomogła 38 …

Otwarcie wystawy „Przestrzeń końca czasu…

Dawni mistrzowie skrzypiec zagrali dla K…

Agresywny pacjent w rękach policjantów z…

[ZDJĘCIA] 100 litrów krwi na 100-lecie w…

Alkohol nie dla kierowców! Niestety, wci…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…