Opoczyńscy policjanci na spotkaniu z cyklu "Herbatka u Tadka"

Seniorzy z opoczyńskiego Klubu Seniora spotkali się na pierwszym z cyklu „Herbatka u Tadka", spotkaniu zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury.


- „Herbatka u Tadka" to kolejna propozycja naszych seniorów. Będą to cykliczne spotkania przy kawie, herbacie i dobrym ciastku, którym towarzyszyć będzie również rozmowa z ciekawymi ludźmi - zaznacza Zdzisław Miękus, dyrektor MDK.


Gośćmi czwartkowego spotkania byli: asp. szt. Barbara Stępień i mł. asp. Krystian Cieluch z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, którzy zapoznali seniorów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Opowiadali oni również o zagrożeniach, jakie czekają na osoby w tzw. „jesieni życia" i technikach oszustów żerujących na ich naiwności. Niespodzianką dla klubowiczów był dodatkowo seans kinowy.

Przypomnijmy, że tworzący się w strukturach opoczyńskiego „emdeku" Klub ma stać się miejscem aktywizacji osób starszych - zarówno pod względem społecznym jak i kulturalnym.


- Klub ma stanowić dodatkową przestrzeń, w której opoczyńscy seniorzy będą mogli się ze sobą spotykać i rozwijać swoje pasje - mówi Z. Miękus i dodaje, że w najbliższym czasie klubowicze wezmą udział w spacerze po nekropolii przy ul. Moniuszki.

- To efekt współpracy jaką nawiązaliśmy z Muzeum Regionalnym w Opocznie. Seniorzy zostaną oprowadzeni przez pracownika Muzeum. Będzie to spacer śladami edukacji regionalnej - wyjaśnia dyrektor Domu Kultury.

Zobacz także

Za nami promocja książki „Sekrety Tomasz…

Za nami II Powiatowy Turniej Szachowy …

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Społeczność SOSW w Opocznie pomagają zwi…

Policja poszukuje sprawcy oszustwa. Rozp…

Rozbudowa warsztatów szkolnych w Mroczko…

W gminie Mniszków zbierali złom dla chor…

Oświadczenie Starosty Opoczyńskiego

80. rocznica wysiedlenia mieszkańców zie…

Zapraszamy na wystawę Bożonarodzeniową!

Uwaga! Policja poszukuje sprawcy zuchwał…

Mikołajkowe paczki dla wszystkich ucznió…

Opoczyńska Szlachetna Paczka pomogła 38 …

Otwarcie wystawy „Przestrzeń końca czasu…

Dawni mistrzowie skrzypiec zagrali dla K…

Agresywny pacjent w rękach policjantów z…

[ZDJĘCIA] 100 litrów krwi na 100-lecie w…

Alkohol nie dla kierowców! Niestety, wci…