Rusza największa konferencja ekologiczna w naszym regionie – EKO MOZAIKA 2019

W czwartek, 5 grudnia o godz. 10.00 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kwiatowej 1a rusza największa konferencja ekologiczna w naszym regionie – EKO MOZAIKA 2019.


Przez cały dzień kilkunastu panelistów będzie dyskutować i przedstawiać rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, energetyki oraz transportu. Jak tłumaczy Starosta Marcin Baranowski, wszystko z myślą o rozwoju świadomości ekologicznej mieszkańców.


- Transfer wiedzy dotyczącej ekologii z krajów wysokorozwiniętych pomimo powszechnej obecności środków masowego przekazu odbywa się jednak powoli, często w wyselekcjonowanym gronie osób zainteresowanych i profesjonalnie powiązanych z ekobiznesem. Obywatele zaczęli sobie zdawać sprawę, że podejmując codziennie określone działania są w stanie przyczynić się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska, segregując śmieci, mądrze korzystając z energii i zasobów wody - mówi Marcin Baranowski.


Każdy kto przyjdzie do Starostwa będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Jak tłumaczy Michał Konecki - Członek Zarządu Powiatu Opoczyńskiego, to doskonała okazja by aktywnie włączyć się w rozwój ekoświadomości w naszym regionie. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane chociażby programy związane z elektromobilnością i rozwiązania dla Opoczyńskiego Klastra Energii.


Patronat nad wydarzeniem obejmuje Marszałek Województwa Łódzkiego- Grzegorz Schreiber oraz Poseł na Sejm RP- Robert Telus.


- Polska jest poddawana coraz ostrzejszym regulacjom w zakresie prawa wspólnotowego, które to istotnie zdynamizowały prace centralnych oraz regionalnych ośrodków wykonawczych w kierunku adaptacji Polski do unijnych norm. Na drodze do zrównoważonego rozwoju czeka nas jeszcze wiele wyzwań, którym również Powiat Opoczyński, za pomocą narzędzi takich jak EKO MOZAIKA, zamierza sprostać. Z radością przyjmuję Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem i zachęcam do pełnego w nie zaangażowania - podkreślał Poseł Robert Telus.


Partnerami wydarzenia jest wiele instytucji. Do współpracy przystąpiły firmy takie jak PGE a także Lasy Państwowe i WFOŚiGW.


Partnerem głównym wydarzenia jest Opoczno I Sp. z o.o.


- Powiat Opoczyński mając na uwadze aktualne trendy i rosnące zainteresowanie społeczeństwa ochroną środowiska organizuje EKO MOZAIKĘ. Dzięki niej zamierzamy umacniać świadomość ekologiczną wśród mieszkańców, z jednej strony uwrażliwiając ich na bieżące oraz przyszłe problemy, z drugiej prezentując możliwości i korzyści, w których gospodarstwa domowe, firmy i samorządy mogą partycypować, łącząc ekologię z ekonomią – podkreśla Wicestarosta Maria Barbara Chomicz.


Równolegle w naszych szkołach powiatowych odbywa się tydzień świadomości ekologicznej. Uczniowie prowadzą dyskusje na temat ekologii, rozwiązań przyjaznych środowisku oraz o odnawialnych źródłach energii.


Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na EKO MOZAIKĘ do budynku Starostwa Powiatowego.

Zobacz także

V Festiwal Piosenki Angielskiej w opoczy…

[ZDJĘCIA] Klub Seniora na Forum Organiza…

Czerwona Strefa w Powiecie Opoczyńskim

WAŻNE: Z kont oszczędnościowych klientów…

Wojewoda Łódzki specjalnym gościem Forum…

Stypendia sportowe w Gminie Opoczno. Trw…

[ZDJĘCIA] "Pałacyk" w Mroczkow…

Mniszków: Warsztaty z ekonomii dla dziec…

Zbliża się kolejny "Podwieczorek z …

Bezpłatny kurs języka angielskiego w MDK…

Oddaj honorowo krew i wesprzyj schronisk…

Driftował na ulicy Opoczna, słono za to …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Wypadek w Feliksowie, zderzyły się dwa p…

Wspólne spotkanie pracownika KRUS oraz d…

Przygotowano konkurs dla twórców ludowyc…

Radni obcięli budżet miasta. MPK Opoczno…

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …