Siłownia pod chmurką w Bielowicach oficjalnie otwarta

​W sobotę, 26 października, w Bielowicach miało miejsce uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej połączone z prezentacją urządzeń oraz wspólnym treningiem z instruktorem.


Po prezentacji nastąpiła część artystyczna, a następnie odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Organizatorami sobotniego wydarzenia był sołtys wsi Bielowice - Andrzej Pacan wraz z Gminą Opoczno. Sobotnie wydarzenie uświetnił swoja obecnością Dariusz Koso, burmistrz Opoczna wraz z Katarzyną Niewadzi, dyrektorem Wydziału Sportu i Rekreacji, Piotrem Stempniakiem, dyrektorem Wydziału Promocji i Kultury i Justyną Chodorowską, inspektorem w Wydziale Funduszy Europejskich UM.


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Opoczna, sołtys Bielowic, Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciel Wydziału Funduszy Europejskich UM.


Sam projekt siłowni został zrealizowany w ramach tzw. grantów sołeckich na 2019 r. oraz współfinansowany przy udziale środków z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, wkładu własnego Gminy Opoczno oraz wkładu z Funduszu Sołeckiego.

Przedsięwzięcie polegało na wykonaniu siłowni plenerowej na terenie wyłożonym kostką, gdzie posadowiono sześć urządzeń do ćwiczeń (wykonanych z bezpiecznych i trwałych materiałów) o zróżnicowanych funkcjach dających możliwość rozwijania umiejętności psychoruchowych:

1. Motyl,
2. Steper,
3. Wioślarz,
4. Biegacz,
5. Orbitrek,
6. Rower.


Na terenie siłowni zewnętrznej postawiono tablicę informacyjno - promocyjną, zawierającą regulamin korzystania z siłowni i informację o współfinansowaniu.


Powstała siłownia zewnętrzna będzie miejscem wspólnych spotkań mieszkańców sołectwa, przyczyni się do zwiększenia różnorodności form aktywności, a także zapewni dodatkową możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieciom, rodzicom i dziadkom.


Inwestycja wpłynie na poprawę kondycji fizycznej oraz stanu zdrowia mieszkańców.

Zobacz także

Za nami II Powiatowy Turniej Szachowy …

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Społeczność SOSW w Opocznie pomagają zwi…

Policja poszukuje sprawcy oszustwa. Rozp…

Rozbudowa warsztatów szkolnych w Mroczko…

W gminie Mniszków zbierali złom dla chor…

Oświadczenie Starosty Opoczyńskiego

80. rocznica wysiedlenia mieszkańców zie…

Zapraszamy na wystawę Bożonarodzeniową!

Uwaga! Policja poszukuje sprawcy zuchwał…

Mikołajkowe paczki dla wszystkich ucznió…

Opoczyńska Szlachetna Paczka pomogła 38 …

Otwarcie wystawy „Przestrzeń końca czasu…

Dawni mistrzowie skrzypiec zagrali dla K…

Agresywny pacjent w rękach policjantów z…

[ZDJĘCIA] 100 litrów krwi na 100-lecie w…

Alkohol nie dla kierowców! Niestety, wci…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…