Siłownia pod chmurką w Bielowicach oficjalnie otwarta

​W sobotę, 26 października, w Bielowicach miało miejsce uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej połączone z prezentacją urządzeń oraz wspólnym treningiem z instruktorem.


Po prezentacji nastąpiła część artystyczna, a następnie odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Organizatorami sobotniego wydarzenia był sołtys wsi Bielowice - Andrzej Pacan wraz z Gminą Opoczno. Sobotnie wydarzenie uświetnił swoja obecnością Dariusz Koso, burmistrz Opoczna wraz z Katarzyną Niewadzi, dyrektorem Wydziału Sportu i Rekreacji, Piotrem Stempniakiem, dyrektorem Wydziału Promocji i Kultury i Justyną Chodorowską, inspektorem w Wydziale Funduszy Europejskich UM.


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Opoczna, sołtys Bielowic, Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciel Wydziału Funduszy Europejskich UM.


Sam projekt siłowni został zrealizowany w ramach tzw. grantów sołeckich na 2019 r. oraz współfinansowany przy udziale środków z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, wkładu własnego Gminy Opoczno oraz wkładu z Funduszu Sołeckiego.

Przedsięwzięcie polegało na wykonaniu siłowni plenerowej na terenie wyłożonym kostką, gdzie posadowiono sześć urządzeń do ćwiczeń (wykonanych z bezpiecznych i trwałych materiałów) o zróżnicowanych funkcjach dających możliwość rozwijania umiejętności psychoruchowych:

1. Motyl,
2. Steper,
3. Wioślarz,
4. Biegacz,
5. Orbitrek,
6. Rower.


Na terenie siłowni zewnętrznej postawiono tablicę informacyjno - promocyjną, zawierającą regulamin korzystania z siłowni i informację o współfinansowaniu.


Powstała siłownia zewnętrzna będzie miejscem wspólnych spotkań mieszkańców sołectwa, przyczyni się do zwiększenia różnorodności form aktywności, a także zapewni dodatkową możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieciom, rodzicom i dziadkom.


Inwestycja wpłynie na poprawę kondycji fizycznej oraz stanu zdrowia mieszkańców.

Zobacz także

"Segreguj śmieci to dziś w modzie, …

[ZDJĘCIA] Turniej Piłki Halowej uczniów …

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Drzewicy. …

Tragiczny pożar w Żarnowie. Mężczyzna zg…

[ZDJĘCIA] Za nami VIII Miting Młodzieżow…

W Opocznie odbyła się Konferencja Naczel…

„Czerwone Gitary” w MDK w Opocznie

[ZDJĘCIA] Za nami rywalizacja o Puchar W…

Bukowiec będzie bezpieczniejszy. Za nami…

Teatr małych aktorów podczas Ferii z MDK

[ZDJĘCIA] Nowa obwodnica na wojewódzkiej…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

Już dzisiaj Gminny Dzień Babci i Dziadka…

Spotkanie na rzecz rozwoju w Urzędzie Mi…

[ZDJĘCIA] Manufaktura ciastek i rogalikó…

Jednostki OSP z gminy Sławno otrzymały n…

Gmina Białaczów: Nabór wniosków na usuni…

W czwartek kolejne spotkanie Klubu Senio…