[ZDJĘCIA] Adamów, Janów Karwicki i Karwice. Za nami Dożynki Trójwioski

W niedzielę, 15 września, na placu przed Świetlicą Wiejską w Karwicach odbyły się Dożynki Trójwioski, zorganizowane przez sołtysów i mieszkańców sołectw: Adamów, Janów Karwicki i Karwice.


Poprzedziła je msza św. w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Karwicach. Mszę dożynkową celebrował dziekan kolegiaty św. Bartłomieja w Opocznie ks. proboszcz Jan Serszyński wraz z ks. Tomaszem Nobisem, opiekunem kaplicy w Karwicach.


Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na plac przed świetlicę wiejską w Karwicach, gdzie nastąpiła cześć oficjalna niedzielnych uroczystości.


Nie zabrakło licznych przemówień, w których dziękowano rolnikom za ich trud i zaangażowanie jakie wkładają w swoją pracę na roli. Dziękowano sołtysom i mieszkańcom Trójwioski za wysiłek, który poniesiono w przygotowanie dożynkowej uroczystości i wykonanie wspaniałych i pięknych wieńców.


Następnie na scenie w części artystycznej zaprezentowały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Adamowa , Janowa Karwickiego i Karwic - by na końcu wspólnie odśpiewać bardzo ciekawe i wesołe przyśpiewki. Po nich zaproszono do tradycyjnego oberka.


Kolejną atrakcją był występ dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej w Karwicach. Dzieci przygotowywały się do występów pod czujnym okiem opiekuna świetlicy Anny Frączek.


Nie zabrakło również tańców integracyjnych dla dorosłych i upominków dla najmłodszych.


Muzyczną gwiazdą dożynek był duet Łukasz Nowak i Marcin Snokowski.


Na zakończenie dnia na wszystkich czekała potańcówka wiejska.


Gospodarze niedzielnych dożynek: Iwona Sroka, sołtys Adamowa, Jadwiga Wrzeszcz, sołtys Janowa Karwickiego oraz Jerzy Winiarski, sołtys Karwic cały czas zapraszali w imieniu własnym i mieszkańców Trójwioski do namiotów swoich sołectw gdzie można było poczęstować się pierogami, tradycyjnym smalcem, ciastem i innymi smakołykami.


Wśród licznie przybyłych tego dnia gości znaleźli się miedzy innymi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Piotr Stempniak, dyrektor Wydziału Promocji i Kultury, Lucyna Wąsik, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno oraz radni Rady Miejskiej w Opocznie - Aneta Wdówka i Jan Zięba.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Za nami promocja książki „Sekrety Tomasz…

Za nami II Powiatowy Turniej Szachowy …

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Społeczność SOSW w Opocznie pomagają zwi…

Policja poszukuje sprawcy oszustwa. Rozp…

Rozbudowa warsztatów szkolnych w Mroczko…

W gminie Mniszków zbierali złom dla chor…

Oświadczenie Starosty Opoczyńskiego

80. rocznica wysiedlenia mieszkańców zie…

Zapraszamy na wystawę Bożonarodzeniową!

Uwaga! Policja poszukuje sprawcy zuchwał…

Mikołajkowe paczki dla wszystkich ucznió…

Opoczyńska Szlachetna Paczka pomogła 38 …

Otwarcie wystawy „Przestrzeń końca czasu…

Dawni mistrzowie skrzypiec zagrali dla K…

Agresywny pacjent w rękach policjantów z…

[ZDJĘCIA] 100 litrów krwi na 100-lecie w…

Alkohol nie dla kierowców! Niestety, wci…