[ZDJĘCIA] Kolędujmy wszyscy wraz. Za nami spotkanie opłatkowe mieszkańców Drzewicy

W sobotę, 11 stycznia w Regionalnym Centrum Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek "Kolędujmy wszyscy wraz", połączony ze spotkaniem opłatkowym mieszkańców Drzewicy.


Rolę gospodarza wieczoru pełnił Burmistrz Janusz Reszelewski, który powitał licznie zebranych w sali widowiskowej RCK, podkreślając, że mieszkańcy miasta inaugurują piąty już cykl spotkań opłatkowo-noworocznych organizowanych na terenie całej Gminy Drzewica. Jednocześnie życzył, by uroczystość odbywająca się na progu Nowego Roku przebiegała w klimacie Świąt Bożego Narodzenia i duchu wspólnoty.


Na piękny koncert kolęd i pastorałek złożyły się występy zespołów wokalno – instrumentalnych oraz solistów z RCK, Młodzieżowej Orkiestry Dętej, chóru parafialnego, scholi parafialnej oraz zespołów ludowych „Drzewiczanie" i „Mali Drzewiczanie". Nie zabrakło również poezji. Każda z prezentacji kończyła się gromkimi brawami publiczności, a na finał wszyscy wykonawcy wspólnie z mieszkańcami zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy".

Po noworocznych życzeniach, które złożyli Burmistrz Janusz Reszelewski oraz ks. Adrian Kwieciński z Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy, zebrani połamali się opłatkiem i zostali zaproszeni na ostatni punkt spotkania – wspólny poczęstunek. Prawdziwą ucztę, podczas której królowały potrawy wigilijne, przygotowało Koło Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki".


***

Kolejne spotkania opłatkowo-noworoczne – w poszczególnych sołectwach Gminy Drzewica – odbędą się już po feriach zimowych, między 27 stycznia a 1 lutego.


Zdjęcia: TUTAJ.

Zobacz także

V Festiwal Piosenki Angielskiej w opoczy…

[ZDJĘCIA] Klub Seniora na Forum Organiza…

Czerwona Strefa w Powiecie Opoczyńskim

WAŻNE: Z kont oszczędnościowych klientów…

Wojewoda Łódzki specjalnym gościem Forum…

Stypendia sportowe w Gminie Opoczno. Trw…

[ZDJĘCIA] "Pałacyk" w Mroczkow…

Mniszków: Warsztaty z ekonomii dla dziec…

Zbliża się kolejny "Podwieczorek z …

Bezpłatny kurs języka angielskiego w MDK…

Oddaj honorowo krew i wesprzyj schronisk…

Driftował na ulicy Opoczna, słono za to …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Wypadek w Feliksowie, zderzyły się dwa p…

Wspólne spotkanie pracownika KRUS oraz d…

Przygotowano konkurs dla twórców ludowyc…

Radni obcięli budżet miasta. MPK Opoczno…

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …