Adrian Kostera, 10-krotny Ironman zaprasza na wspólny biegowy trening w Piotrkowie Trybunalskim!

Adrian Kostera, 10-krotny Ironman zaprasza na wspólny biegowy trening w Piotrkowie Trybunalskim!
Adrian Kostera/ Facebook

Miłośnikom biegania i triathlonu tej postaci szczególnie przybliżać nie trzeba. Przez ostatnie lata ukończył na tyle sportowych wyzwań, że już zapewnił sobie godne i pewne miejsce wśród wybitnych polskich triathlonistów - Adrian Kostera, bo o nim mowa już w najbliższy weekend odwiedzi Piotrków Trybunalski. Ultra triathlonista nie tylko odbierze od swojego sponsora - podpiotrkowskiej firmy Nowalijka - nowy sprzęt, ale także przeprowadzi otwarty trening biegowy i motoryczny! Na wspólne ścieżki wokół jeziora Bugaj i do siłowni może wybrać się każdy! 

Pokonał 100 maratonów w 100 dni, jest finiszerem najdłuższego duathlonu na świecie (120 km biegu, 1800 km jazdy na rowerze, 422 km biegu), rok później wywalczył drugie miejsce w 5x IM w pucharze świata. Jest złotym i brązowym medalistą 24-godzinnych biegów w Holandii (złoto mistrzostw tego kraju) i Polsce (brąz na mistrzostwach kraju)... Choć Kostera nowicjuszem nie jest, to świat sportu, a przede wszystkim Polacy poznali go za sprawą dwóch spektakularnychtegorocznych wyzwań zakończonych sukcesem: czerwcowym rekordzie świata w 5-krotnym Ironmanie. Z kolei w sierpniujego rywalizację w szwajcarskim Buchs na dystansie 10-krotnego Ironmana już śledziła za sprawą mediów - i to nie tylko branżowychogromna liczba fanów. Adrian Kostera zakończył to wyzwanie w randze mistrzostwa świata z brązowym medalem.

Od 2019 roku swoimi startami udowadnia, że bariery w sporcie siedzą tylko w naszych głowach... I choć nie brakuje tych, którzy kwestionują sportową zasadność wyzwań jakie sobie stawia, to Kostera jasno podkreśla, że chce inspirować do zmian, do walki o lepszego siebie. Krok po kroku realizuje ten cel wciągają w machinę coraz większą liczbę osób. Teraz spotkać się z tą z pewnością nietuzinkową postacią będą mieli okazję mieszkańcy Piotrkowa i okolic. W najbliższą sobotę Adrian Kostera wraz z podpiotrkowską Nowalijką zapraszają na godzinę 13:00 na trening otwarty.

- Spotykamy się na Wierzejach przy biało - czerwonym szlabanie – wejście do lasu - zapraszają organizatorzy.

Biegowe wyzwanie to półmaraton 21 km. Uczestnicy będą biegach po 4- kilometrowych pętlach. Jak podkreślają organizatorzy, każdy biegacz wybierze dowolną ilość pętli do przebiegnięcia, ale trzy osoby, które dotrzymają kroku Adrianowi i ukończą dystans 21 kilometrów otrzymają nagrody niespodzianki od Iron Man Polska.

Z kolei w niedzielę na godzinę 10:00 zapraszamy na trening motoryczny z Adrianem Kostera do klubu Top Fit Center ul Sulejowska 45.