wersja testowa serwisu

Albumy od Wicepremiera dla szkół w Poświętnem

Albumy od Wicepremiera dla szkół w Poświętnem
fot. Urząd Gminy Poświętne

W minionym tygodniu z okazji Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej wszystkie szkoły z terenu gminy Poświętne otrzymały pamiątkowe albumy „1920 w obrazie i dokumencie".

Na ręce dyrektorów szkół z Poświętnego, Brudzewic i Dęby książkowe prezenty z dedykacją wicepremiera Piotra Glińskiego przekazali poseł Grzegorz Wojciechowski oraz senator Rafał Ambrozik, którym towarzyszyli wójt gminy Poświętne Michał Franas i sekretarz Maria Grzybek.

Wicepremier i jednocześnie Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu napisał do uczniów i nauczycieli z gminy Poświętne: „W podziękowaniu za cykliczny udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta niepodległości i kultywowanie pamięci o Henryku Dobrzańskim majorze kawalerii Wojska Polskiego, ostatnim polskim „ zagończyku. Niech jego niezłomna postawa, męstwo, honor i szczególne umiłowanie Ojczyzny stanowią podstawę do krzewienia polskiej myśli patriotycznej i będą źródłem inspiracji dla obecnych i przyszłych pokoleń."

Jak podkreślają władze gminy Poświętne to duże wyróżnienie i cenna pamiątka od przedstawiciela Rządu RP dla szkół, które przez cały rok zaangażowane są w opiekę nad różnymi i licznymi miejscami pamięci znajdującymi się na terenie całej gminy Poświętne. Album otrzymało także Liceum Kadetów w Lipinach.

źródło: UG Poświętne

Zobacz zdjęcia: