wersja testowa serwisu

Audi uderzyło w samochód ciężarowy, kierowca uciekła z miejsca zdarzenia

255-118129
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci interweniowali na trasie S8 w miejscowości Julianów, gdzie doszło do kolizji. Zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi. Brały w nim udział audi a4 i samochód ciężarowy. Sprawca został zatrzymany do wyjaśnienia.

Wczoraj (5 sierpnia) około godziny 3:20 policjanci rawskiej „patrolówki" skierowani zostali na trasę S8 w miejscowości Julianów, gdzie na pasie w kierunku Wrocławia doszło do zdarzenia drogowego.

- Kierujący osobowym Audi, 24–letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, najechał na tył samochodu ciężarowego. Nikt nie odniósł obrażeń - informuje st. asp. Arkadiusz Chmielewski z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Po zatrzymaniu pojazdów, ku zdziwieniu kierującego ciężarówką, okazało się, że za kierownicą osobówki nie było nikogo. W wyniku działań policjantów obecnych na miejscu zdarzenia szybko zatrzymano kierowcę Audi.

- Okazało się, iż mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a mino to kierował pojazdem. Ponadto od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. W związku z powyższym pobrano od niego krew do badań. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności odpowie też za spowodowanie kolizji - dodaje st. asp. Arkadiusz Chmielewski.