wersja testowa serwisu

Auto wypadło z drogi do rowu, kierowca był pijany. Sprawą zajmie się Sąd

policja

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Pamiętajmy także, że tak nieodpowiedzialne zachowanie może być tragiczne w skutkach. Kierowco - piłeś alkohol? Nie kieruj samochodem!

Policjanci z Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim, 9 stycznia 2022 roku w trakcie służby na drodze krajowej nr 12, w miejscowości Radonia zauważyli Hondę, która wjechała do rowu. Na miejscu mundurowi ustalili, że 25-letni kierowca, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

- Do obsługi interwencji zostali skierowani także policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu, którzy przewieźli nietrzeźwego kierowcę do opoczyńskiej komendy policji. Honda, którą poruszał się 25-latek została odholowana na parking strzeżony. Ponieważ mężczyzna popełnił przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, policjanci nie tylko zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy ale także sprawę skierują pod ocenę sądu. Za spowodowanie zdarzenia drogowego mężczyzna został ukarany mandatem karnym - mówi. asp. sztab. Barbara Stepień.