wersja testowa serwisu

Bez przyczyny zaatakował idącego mężczyznę, "bił po głowie, twarzy, powodując poważne obrażenia". Grozi mu 5 lat więzienia

fist-4117726_960_720

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego, który w Opocznie na ulicy Słowackiego spowodował obrażenia ciała przechodzącego 22-latka. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni 16 października 2020 roku. Z dotychczasowych ustaleń pracujących nad sprawą mundurowych wynika, że do przestępstwa doszło 19 września br. pomiędzy godziną 22.00, a 23.00 w Opocznie na ulicy Słowackiego.

- Z zebranych na tę chwilę dowodów wynika, że feralnego wieczoru 34-latek, bez żadnej przyczyny zaatakował przechodzącego ulicą 22-latka. Napastnik bił swoją ofiarę po głowie, twarzy, powodując u mężczyzny poważne obrażenia ciała, które w konsekwencji wymagały interwencji chirurgicznej - informuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Policjanci po otrzymaniu i zweryfikowaniu zgłoszenia, ustalili podejrzanego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który obecnie przebywa w Opocznie.

- Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Policjanci ustalili, że 34-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i mieniu. Za kolejne popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - dodaje asp. szt. Barbara Stępień.