Bezpieczne dziecko w internecie. Za nami spotkanie z opoczyńskimi przedszkolakami

270-165494
fot. KPP w Opocznie

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, w tym bezpieczeństwo w Internecie, na zaproszenie dyrekcji oraz nauczycieli Akademii Przedszkolaka w Opocznie, z najmłodszymi spotkała się asp. szt. Barbara Stępień.

Internet to wirtualna przestrzeń, bez której w chwili obecnej nie wyobrażamy sobie codzienności. W sieci coraz częściej surfują już kilkuletnie dzieci. Warto jednak pamiętać, że na użytkowników internetu, zwłaszcza tych najmłodszych, mogą czyhać różne zagrożenia. I właśnie o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz w jaki sposób unikać niebezpieczeństw z przedszkolakami rozmawiała opoczyńska policjantka. 

Zajęcia zostały realizowane metodami aktywizującymi, a więc przy aktywnym udziale maluchów. 

- Jak nietrudno się domyśleć, to zadanie nie należało do najłatwiejszych. Kilkunastoosobowa grupa pięcio- i sześciolatków była bardzo aktywna. Dzieci zadawały dużo pytań jak też dzieliły się swoimi doświadczeniami. Spotkanie wzbogacone zostało o emisję trzech kilkuminutowych bajek edukacyjnych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Każdy problem poruszony w bajce był przez policjantkę omówiony z dziećmi. Najmłodsi mogli dowiedzieć się, między innymi, że nie można nikomu obecnemu wysyłać swoich danych, imienia, nazwiska, adresu czy zdjęć. Na zakończenie spotkania, na policjantkę czekała miła niespodzianka .Dzieci w asyście Pani dyrektor, wręczyły podziękowanie za spotkanie - mówi asp. sztab. Barbara Stępień.