Białaczów: Za nami koncert z okazji Dnia Matki

Zrzut-ekranu-2024-05-27-o-13.43.21
fot. UG Białaczów

W Świetlicy w Białaczowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki - podsumowanie Konkursu poetyckiego na wiersz pt. "Portret matki" oraz koncert w wykonaniu Zespołu Artystyczno-Muzycznego.

Dzień Matki to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad dziećmi, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama powinna w takim dniu poczuć się wyjątkowo.

Na zaproszenie Burmistrz Białaczowa, Gminnej Biblioteki Publicznej i Zespołu Artystyczno-Muzycznego odbyły się uroczyste obchody Dnia Matki w Świetlicy w Białaczowie. Rozpoczęły się powitaniem przybyłych gości oraz wręczeniem nagród Laureatom kolejnej edycji konkursu poetyckiego „Portret matki", ogłoszonego przez Filię Biblioteczną w Petrykozach. Nagrody oraz dyplomy wręczyła Burmistrz Białaczowa Barbara Goworek, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Świtkowski oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Lidia Nowak. Tradycyjnie mamy laureatów otrzymały bukiety kwiatów a sami laureaci dyplomy i nagrody.

Laureaci konkursu poetyckiego:

W kategorii klas IV-VI

I - Karolina Stasiak- „Za wszystko"- SP w Białaczowie
II - Mateusz Słowiński- „Portret mamy"- SP w Skroninie
III - Klaudia Wiktorowicz- „O mojej mamie"- SP w Miedznej Drewnianej

Wyróżnienie:
- Aleksandra Predoń- „Portret mamy"- SP w Petrykozach
- Alan Rudolf- „Wiersz dla mamy"- SP w Petrykozach
- Michał Hejda- „Miłość"- SP w Białaczowie

W kategorii klas VII-VIII
I - Maja Wróbel- „Patrząc na Ciebie"
II - Amelia Antkiewicz- „Więcej niż zwykła osoba"
III - Roksana Purgat- „Mama"- SP w Miedznej Drewnianej

W kategorii dorośli:
I - Bożena Wijata- „Portret matki"
II - Waldemar Jóźwik- „Portrety moich czterech matek"
III - Henryka Szpoton- „Wiersz o Matce"

Wyróżnienie:

Marianna Dudek- „Kochana mamo"
Zofia Piskorz- „Mama"

Laureaci pierwszych miejsc z każdej kategorii odczytali swoje wiersze na scenie.

W Gminie Białaczów jest wielu utalentowanych młodych ludzi których talenty należy doceniać, rozwijać i motywować do dalszego działania. Burmistrz Barbara Goworek już kolejny raz przy okazji Dnia Matki postanowiła docenić taki talent i wręczyć ufundowaną przez siebie Nagrodę Specjalną dla Jagody Jóźwik uczennicy kl. VII SP w Białaczowie- dwukrotnej laureatki pierwszego miejsca ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Rodzinne wędrówki" organizowanego przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie i laureatki konkursów plastycznych na szczeblu powiatowym, m.in organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Opocznie. Pani Burmistrz złożyła gratulacje rodzicom oraz wychowawczyni – Joannie Świątek.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert Zespołu Artystyczno- Muzycznego Gminy Białaczów pod kierownictwem Radosława Pręcikowskiego i Katarzyny Zielińskiej. Koncert „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE" był dość nietypowy, ponieważ członkowie zespołu zabrali rodziców do swojego świata - Świata Dzieci- Świata Bajek- pokazując im, co je w tym świecie bawi, co smuci, a przede wszystkim to, że w tym świecie wszystko jest możliwe….. Świat ten różni się od świata dorosłych i nieczęsto się zdarza rodzicom do niego zajrzeć- co z pewnością byłoby pomocne w zrozumieniu pasji, problemów i dylematów swoich pociech.

Koncert odbył się w kolorowej scenerii bajkowych bohaterów (których portrety namalowały Małgorzata Zielińska oraz Patrycja Kmita) wplecionych w dekorację różnobarwnych balonów, kolorowych kostek Rubika. Na scenie rozbrzmiewały wesołe dźwięki śpiewanych przez zespół piosenek tj. „Witajcie w naszej bajce", „Nie bój się chcieć" czy „Pełnia barw". W tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Matki nie mogło zabraknąć takich utworów jak: „Moja matko ja wiem" i „Nie ma jak u mamy". Po koncercie niezawodne Panie z KGW z Białaczowa poczęstowały gości upieczoną przez siebie drożdżówką. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali symboliczne podziękowania.

Po koncercie Burmistrz Białaczowa wraz z Radnymi Rady Miejskiej pogratulowali występu i podziękowali wszystkim członkom zespołu wręczając kwiaty i upominki. Uroczystość poprowadziły Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białaczowie - Izabela Wiktorowicz i Małgorzata Telecka - Kierownik Filii Bibliotecznej w Petrykozach.

źródło: UG Białaczów