wersja testowa serwisu

Blisko 2 mln złotych na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w Łódzkiem

a7e592d909f4026e9e209c670ed7788b_XL

„Interdyscyplinarne szkolenie i współzawodnictwo sportowe" to nazwa zadania, na realizację którego Łódzka Federacja Sportu otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego 1 mln 866,5 tys. zł. W praktyce oznacza to wsparcie uzdolnionej sportowo młodzieży z naszego województwa.

Zadanie ma charakter cykliczny, jest realizowane od ponad 20 lat, współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego cel to realizacja szkolenia i współzawodnictwa sportowego uzdolnionych sportowo dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Za realizację zadania odpowiada Łódzka Federacja Sportu, a szkolenia prowadzone są przez okręgowe lub wojewódzkie związki sportowe oraz stowarzyszenia z obszaru województwa łódzkiego.

Umowę w tej sprawie podpisali we wtorek, 19 października wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba i prezes Zarządu Łódzkiej Federacji Sportu Zbigniew Pacholczyk.

- „Łódzkie wspiera sport" to hasło, którym spinamy wiele naszych działań. Młodzież i dzieci uczestniczące w tym programie będą w przyszłości reprezentować nasze województwo podczas wielu zawodów sportowych – mówił wicemarszałek.

Program ruszył 1 października, potrwa do końca września 2022 r., w tym czasie przeszkolonych zostanie około 1200 zawodniczek i zawodników powołanych do kadry województwa.

Efektem programu jest udział zawodników w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, Wojewódzkich i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostwach Polski Młodzików, Pucharów Polski, Mistrzostw Polski Juniorów młodszych, juniorów i młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Samorząd województwa dofinansowuje również przygotowania i udział reprezentacji województwa łódzkiego w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, m.in. przeznacza środki na zakup reprezentacyjnych strojów sportowych i pokrywa związane z udziałem w olimpiadzie koszty transportu.

Corocznie w ramach podsumowania osiągnięć zawodników w danym roku kalendarzowym organizowana jest uroczysta Gala Sportu, na której wręczane są nagrody, upominki i wyróżnienia za najlepsze wyniki sportowców z naszego województwa.

- Kolejny raz samorząd województwa zaufał Łódzkiej Federacji Sportu. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że sport młodzieżowy to zaplecze sportu olimpijskiego – mówił prezes Zarządu ŁFS Zbigniew Pacholczyk. – Łódzkie wspiera młodzież, która reprezentuje nasze województwo w sporcie młodzieżowym. Bez wsparcia finansowego ci młodzi sportowcy mieliby mniej dni szkoleniowych, a to niezwykle istotne w procesie treningowym. Dobrze przygotowany sportowiec może znakomicie reprezentować swój klub, ale i nasze województwo.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi