wersja testowa serwisu

Brutalnie uderzył mężczyznę, bo kłócił się z kobietą. 29-latek zatrzymany, za przestępstwo odpowie w warunkach recydywy

policja---kajdanki

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 29-latka, który w Opocznie w jednej z klatek schodowych, budynku wielorodzinnego przy ulicy Szpitalnej, uszkodził ciało 54-letniego mężczyzny. Kodeks karny za popełnienie przestępstwa uszkodzenia ciała przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Napastnik musi jednak liczyć się z jeszcze surowszą karą, ponieważ przestępstwa dopuścił w warunkach recydywy.

Z dotychczasowych ustaleń pracujących nad sprawą policjantów wynika, że 18 października 2020 roku, około godziny 14.30 w klatce schodowej budynku wielorodzinnego, 29-latek zauważył kłócącą się ze sobą kobietę i mężczyznę. Napastnik, nie znając okoliczności sporu pary, zareagował bardzo impulsywnie i niestety brutalnie.

- Podszedł do 54-latka i uderzył go pięścią w twarz, powodując u pokrzywdzonego uraz twarzy - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 29-latek dopuścił się kolejnego przestępstwa, będąc już wcześniej skazanym za podobny czyn zabroniony. Zebrane dowody i ustalenia w sprawie, dały podstawę do postawienia mężczyźnie zarzutu uszkodzenia ciała w warunkach recydywy.