wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Wszystko jasne! Wiemy, kto zagra w finale

DSC_2090
fot. Tomasz Cieślak

Po kilku miesiącach sportowych zmagań, ósmy sezon Brzezińskiej Ligi wreszcie zbliża się do rozstrzygnięcia. Po emocjonujących półfinałach udało się wyłonić dwójkę finalistów: są nimi aktualni mistrzowie JRK Meble, oraz podwójni mistrzowie z poprzednich lat (2017 i 2018) - Red Devils.

Dla jednych i drugich, droga do finału nie była wcale drogą z górki. Broniący tytułu JRK Meble w ćwierćfinale trafili na Misie. O ile w pierwszym meczu poradzili sobie gładko, wygrywając aż 15:2, to w rewanżu doznali dotkliwej porażki 1:8. Wynik dwumeczu był jednak dla nich korzystny, więc awansowali do kolejnej rundy. Podobnie jak rok temu, w półfinale spotkali się z Grubymi Wiórami i… podobnie jak rok temu, do rozstrzygnięcia potrzeba było rzutów karnych! Trzecim zbiegiem okoliczności był fakt, że w rzutach karnych - identycznie jak w 2019 - Meble okazali się lepsi. W pierwszym półfinale Grube Wióry wygrały 7:4, w rewanżu JRK zwyciężyli 5:2, a karne zakończyły się wynikiem 4:3 dla łodzian.

Red Devils w ¼ finału trafili na OKS. Ten dwumecz okazał się najbardziej zaciętym, a o awansie zadecydowała jedna bramka. W pierwszym meczu "Diabły" zwyciężyły 6:4, a w rewanżu OKS wygrał 5:4. Gdyby rywale trafili jeszcze raz, potrzebne byłyby rzuty karne, jednak szczęśliwie dla Devils, zwyciężyli w dwumeczu 10:9. W półfinale przyszedł czas na pojedynek z WKS. W pierwszym meczu dwoma golami zwyciężyli Red Devils (6:4), a w rewanżu taką samą różnicą goli wygrał WKS (4:2). W tej sytuacji o awansie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się Red Devils, wygrywając rzutem na taśmę 5:4.

Dotychczasowa historia pojedynków między tymi drużynami przemawia na korzyść Red Devils. W tym roku w rundzie ligowej, w meczu rozegranym 19 sierpnia Red Devils pokonali Meble aż 11:4. Rok temu, również w rundzie ligowej, 31 lipca 2019 r. także triumfowali RD - zwyciężyli 6:3. Jak będzie tym razem?

***
Najważniejszy mecz sezonu odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 września o 15:00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach. Tego dnia rozegrane zostaną również dwa inne mecze. O 12:00 o 5. miejsce zagrają FC Jarrones i Misie, a półtorej godziny później o 13:30 bój o brązowy medal stoczą przegrani z półfinałów - WKS i Grube Wióry.

UWAGA! Finał będzie transmitowany na żywo (z drona) na stronie Brzezińskiej Ligi - www.facebook.com/LigaBrzeziny.

autor: Mateusz Cieślak

Zobacz zdjęcia: