wersja testowa serwisu

Burmistrz Strykowa z wizytą u Lipkowianek

5652_20210305-112928_1
fot. Urząd Miejski w Strykowie

Przypadający w tym roku jubileusz 34-lecia istnienia Ludowego Zespołu Śpiewaczego Lipkowianka oraz nadchodzący Dzień Kobiet stały się okazją do spotkania w Domu Kultury Niesułków.

Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski oraz Zastępca Burmistrza Tamara Barańska-Kiemaczyńska odwiedzili Lipkowianki i ich nieodłączną kapelę w miejscu, gdzie dla nich wszystko się zaczęło. Wraz z życzeniami kolejnych lat rozwoju i owocnej działalności, możliwości szybkiego powrotu na scenę i do publiczności, a przede wszystkim niesłabnącej radości z tak pięknie kultywowanej ludowej tradycji, Burmistrz Witold Kosmowski przekazał zespołowi i kapeli pamiątkowe fotografie ze specjalną dedykacją – " W podziękowaniu za promowanie Gminy Stryków".

Lipkowianki zapewniły, że zdjęcie wywołane i oprawione w dużym formacie znajdzie się w miejscu, w którym każdy będzie je mógł oglądać. Burmistrz Witold Kosmowski złożył również wszystkim paniom życzenia i wręczył kwiaty z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

Spotkanie przy herbatce uświetniły oczywiście muzyka i śpiew. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać, a nawet zaśpiewać wspólnie z zespołem m.in. jego najnowszy utwór, do którego tekst specjalnie z okazji jubileuszu napisała Janina Wolanowska. 

źródło: UM Stryków

Zobacz zdjęcia: