wersja testowa serwisu

Cenne wskazówki od małego "stróża prawa" w gminie Drzewica

270-114224

W codziennej służbie policjantów zdarzają się bardzo ciekawe i nietypowe sytuacje. Spotkanie z kilkuletnim "policjantem", w miejscowości Radzice Małe w gminie Drzewica, wielu kierowcom dało do myślenia.

- Mamy nadzieję, że za kilkanaście lat nasz mały stróż prawa założy prawdziwy mundur i będzie strzegł bezpieczeństwa mieszkańców. Po dzisiejszej lekcji jaką dał uczestnikom ruchu drogowego nasz pomocnik wraz z rodzicami zawsze będzie mile widziany w opoczyńskiej komendzie gdzie pozna służbę policjantów „od kuchni" - mówią policjanci.

Nie co dzień zdarza się, aby oznakowany patrol policji został zatrzymany przez kilkuletniego chłopca, który w towarzystwie swoich troskliwych rodziców, w mundurze policjanta, zwracał uwagę przejeżdżających kierowców na to, by w terenie zabudowanym nie przekraczali dopuszczalnej prędkości.

- Nasz mały pomocnik wyposażony był w „policyjnego lizaka", informował kierowców, że w terenie zabudowanym nie można jeździć szybciej niż 50km/h - dodają mundurowi. - W imieniu kierownictwa opoczyńskiej policji jak też wszystkich policjantów, bardzo dziękujemy rodzicom chłopca za inicjatywę, pomysł i zwrócenie uwagi na problem kierowców, dla których nie liczą się przepisy ruchu drogowego. Ze swojej strony gwarantujemy, że w dalszym ciągu policyjne patrole będą obecne nie tylko w Radzicach Małych ale także na wszystkich drogach powiatu opoczyńskiego w trosce o bezpieczeństwo każdego z mieszkańców.