wersja testowa serwisu

Ciągnikiem rolniczym na podwójnym gazie i bez uprawnień

policja1

Ciągnik rolniczy to pojazd mechaniczny, do kierowania którego niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kat. B lub T. Kierowcę traktora, obowiązują takie same zasady i przepisy jak każdego innego uczestnika ruchu drogowego. Pojazd musi być sprawny technicznie, musi być zarejestrowany i ubezpieczony, a jego kierowca trzeźwy. Ciągnikiem nie można, przewozić większej ilości osób niż wskazuje na to liczba miejsc zapisana w dowodzie rejestracyjnym

Niestety nie każdy kierowca ciągnika rolniczego pamięta o tych żelaznych zasadach. 2 kwietnia br. około godz. 16.50 w gminie Mniszków, 54-letni kierowca ciągnika rolniczego marki Ursus, najechał na ogrodzenie posesji oraz uszkodził skrzynkę energetyczną. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce kolizji ustalili, że 54-latek kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Sprawa zostanie skierowana pod ocenę sądu. Za złamanie sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności - mówi asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.