wersja testowa serwisu

Czas na rękodzieło! Weź udział w Przeglądzie i Konkursie organizowanymi przez opoczyński MDK

weaving-3559059_960_720

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza do udziału w VII Przeglądzie Rękodzieła Ludowego i Artystycznego połączonego z jubileuszową - piątą już edycją - Konkursu na Pamiątkę z Opoczna.

Celem wydarzenia jest między innymi upowszechnianie wszelkich form rękodzieła kulturowo związanego z regionem opoczyńskim, a także promocja lokalnych twórców i umożliwienie im dotarcia za swoimi wyrobami do jak najszerszego grona odbiorców.

- Każde z wydarzeń skierowane jest zarówno do twórców profesjonalnych, amatorów, jak i sympatyków szeroko pojętego rękodzieła. W tym roku zmieniamy formułę Przeglądu rozszerzając jego zakres na zainteresowane gminy powiatu opoczyńskiego. Uroczyste podsumowanie Przeglądu odbędzie się 13 września br. w MDK - mówi Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury i dodaje, że sfinalizowaniem tegorocznej edycji będzie możliwość zaprezentowania się uczestników Przeglądu na Jarmarku Świętego Michała w Poświętnem.

Na zgłoszenia do Przeglądu i Konkursu opoczyńska instytucja kultury czeka do 20 sierpnia br. Szczegółowe informacje na temat obu przedsięwzięć, ich regulaminy oraz karty zgłoszeń znajdują się poniżej. Osobą do kontaktu jest Elżbieta Róg, instruktor plastyk MDK (numer telefonu: 44 786 24 65 wew. 16).