wersja testowa serwisu

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę zwiedzili ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego

IMG_184_20201023-124351_1
W ramach projektu „Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na rzecz uprawiania turystyki na terenie województwa łódzkiego" odbyły się dwie wycieczki organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie.  Poniżej relacja uczestników.

"W dniu 9.10.2020 r. zwiedziliśmy Dolinę Skrzatów w Chociszewie. Poznaliśmy szczegółowo całą Dolinę oraz każdego skrzata z osobna. Ciekawostki oraz wiedza jakie zostały nam przekazane, na długo zapadną w naszej pamięci. Własnoręcznie wykonaliśmy laleczki „motanki", mamy nadzieję iż spełnią nasze marzenia, o których pomyślimy podczas ich wykonywania.

Następna wycieczka zorganizowana była w dniu 19.10.2020 r. do Pasieki w Lipce. Gospodarz przekazał nam ciekawą historię skąd wzięły się ule, dowiedzieliśmy się jak pszczoły się zachowują od samego urodzenia aż do ostatniego dnia życia, udało nam się również poszerzyć swoją wiedzę w zakresie pochodzenia oraz tworzenia miodu. Po degustacji przepysznych miodów mieliśmy okazję na żywo zobaczyć ule oraz pszczoły. Wycieczka została zakończona ogniskiem przygotowanym przez gospodarza Pasieki.

Z całym przekonaniem możemy zarekomendować Dolinę Skrzatów oraz Pasiekę w Lipce jako miejsca ciekawe, edukacyjne, pełne tajemnic, pasji i fascynacji. Z przyjemnością będziemy polecać rodzinie, przyjaciołom oraz znajomym i dziękujemy za wspaniałą przygodę."


Projekt został współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.
Zobacz zdjęcia: