Drzewica: Na podwójnym gazie i bez uprawnień kierował Volkswagenem

alkomat-alkohol

Policjanci opoczyńskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który kierował Volkswagenem Passatem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. 38-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, 12 listopada 2022 w Drzewicy na ulicy Kolejowej, zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem Passatem. Funkcjonariusze w rozmowie z kierowcą wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu opoczyńskiego miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania. 

- Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zostanie ocenione przez sąd, podobnie pod ocenę sądu zostanie skierowana sprawa kierowania bez wymaganych uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba, która kieruje pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień musi liczyć się z wysoką grzywną, której minimalna kwota wynosi 1500 złotych - mówi asp. sztab. Barbara Stępień. - Warto pamiętać, że w takiej sytuacji sąd, który rozpatruje sprawę kierującego bez uprawnień, może orzec grzywnę nawet do kwoty 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, obligatoryjnie w postępowaniu, sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. 39-latek, musi zatem liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz grzywną za kierowanie bez wymaganych uprawnień.