wersja testowa serwisu

Duże działania policji w naszym regionie. Ujawniono kilkaset wykroczeń

policja-auto-swiata

W środę, 20 stycznia  na terenie trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: pabianickiego, łaskiego i bełchatowskiego policjanci, w tym z łódzkiej grupy „SPEED", przeprowadzili działania pod nazwą „PIRAT".

Działania „Pirat" mają na celu zdyscyplinowanie kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, w tym przekraczają nadmiernie prędkość.

- Piraci drogowi stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa na polskich drogach, a przekraczanie prędkości jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Dlatego na drogi wytypowanych powiatów województwa łódzkiego skierowano większą liczbę funkcjonariuszy ruchu drogowego, w tym policjantów łódzkiej grupy „SPEED" - informują mundurowi. -  Patrole wyposażone były w radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami oraz oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

Policjanci skontrolowali 223 pojazdy, ujawniając 235 wykroczeń w ruchu drogowym. W 178 przypadkach przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Z tego powodu 13 kierowców utraciło uprawnienia na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 193 mandaty karne i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądów. Policjanci przypominają, że prędkość nalezy zawsze dostosowywać do obowiązujących przepisów, warunków drogowych i atmosferycznych, ale także własnych umiejętności.