wersja testowa serwisu

Dwa zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości w Woli Załężnej

Dwa zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości w Woli Załężnej

110km/h w terenie zabudowanym to realne zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i innych kierowców. Z taką prędkością przez miejscowość Wola Załężna pędził 25-letni kierowca samochodu osobowego Kia. Niewiele mniej na liczniku miała kierująca Citroenem C4, która w tej samej miejscowości jechała z prędkością ponad 100km/h.

Obie sytuacje miały miejsce 7 grudnia br. Kobieta została zatrzymana o godz. 13.10, natomiast kierowca Kia stracił prawo jazdy o godz. 15.30. Na szczęście to jedyne konsekwencje z jakimi muszą zmierzyć się oboje kierujący. Biorąc pod uwagę trudne warunki drogowe, śliską nawierzchnię dróg, natężenie ruchu, ukształtowanie terenu, zadziwiające jest z jaką nonszalancją kierujący podchodzą do kwestii bezpieczeństwa. Przekraczanie prędkości w takich miejscach jest niebezpieczne.

Przypominamy także, że o tej porze roku jezdnie są śliskie, oblodzone co zmniejsza przyczepność opon. W takich sytuacjach zdroworozsądkowe wydaje się być zmniejszenie prędkości i zwykła ostrożność. Apelujemy do kierowców o rozsądek. 

źródło: KPP w Opocznie