wersja testowa serwisu

Dwukrotnie okradł sklep w Białaczowie, wpadł w ręce policji. Grozi mu 10 lat więzienia

policja---napis-2

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o dwukrotną kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów ogólnospożywczych na terenie Białaczowa. Sąd wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstw doszło na początku maja 2020 roku. Łupem złodzieja padły artykuły spożywcze, słodycze, papierosy i alkohol. Łączna suma strat jaką poniósł właściciel sklepu wyniosła ponad 1200 złotych. Policjanci z opoczyńskiej komendy od chwili zgłoszenia, poza zebraniem dowodów z miejsca przestępstwa podjęli szereg działań, które mogłyby ich naprowadzić na trop przestępcy. Ich wysiłek się opłacił.

15 maja mundurowi zatrzymali podejrzanego 43-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, w których przebywał podejrzany, policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów m.in. słodycze, papierosy.

- Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu przestępstw. Decyzją sądu objęty został dozorem policyjnym. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.