wersja testowa serwisu

Dzielnicowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie

270-120042
fot. KPP w Opocznie

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego tak ważne jest, by już z najmłodszymi rozmawiać o potencjalnych zagrożeniach i sposobach ich unikania. Po dość długiej przerwie, wymuszonej sytuacją epidemiczną, policjanci z zachowaniem reżimu sanitarnego wracają do spotkań profilaktycznych z najmłodszymi. Dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kolonii Kruszewiec oraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie.

W obu przypadkach funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zachowaniu wobec rówieśników czy osób starszych. Poruszane także zostały tematy związane z cyberzagrożeniami.

Policjanci jak zawsze tematy rozmów dostosowują do aktualnych potrzeb oraz przede wszystkim do wieku odbiorców. Każde spotkanie profilaktyczne ma przede wszystkim ostrzec dzieci przed wieloma zagrożeniami jakimi mogą się spotkać nie tylko w życiu realnym ale także podczas surfowania w przestrzeni wirtualnej.

Dużą rolę w tej materii bez wątpienia ogrywają opiekunowie dzieci. Warto zwrócić uwagę na to jakie treści dziecko ogląda w Internacie, przypominać najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, czy zachowania wobec rówieśników. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania opiekunów, szkoły czy w końcu policji przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

źródło: KPP w Opocznie

Zobacz zdjęcia: