wersja testowa serwisu

Dzielnicowy pomógł potrzebującej rodzinie z gminy Opoczno

270-124223
fot. KPP w Opocznie

Sytuacja związana z pandemią dotyka wiele osób bez względu na status majątkowy czy wykonywany zawód. Jednak w takiej sytuacji najciężej jest osobom, które z różnych dodatkowych przyczyn, często niezależnych od siebie nie są w stanie same o siebie zadbać. W takich sytuacjach potrzebna jest interwencja innych osób czy instytucji. Tak też było w przypadku jednej z rodzin z terenu gminy Opoczno.

Dzielnicowy asp. Tomasz Wijata ustalił, że jeden z mieszkańców, który został objęty kwarantanną nie dość, że nie posiada stałego źródła dochodu, dodatkowo opiekuje się chorą mamą, która wymaga stałej, bez mała całodobowej opieki. Dociekliwy dzielnicowy w rozmowie z mężczyzną dowiedział się, że w ich gospodarstwie domowym brakuje podstawowych środków do życia w tym żywności.

Policjant natychmiast powiadomił o trudnej sytuacji Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie, który zakupił niezbędne pożywienie i inne artykuły. Już następnego dnia opoczyńscy dzielnicowi wraz ze strażnikiem miejskim odwiedzili potrzebującą rodzinę i przekazali zakupione produkty.

- Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc rodzinie. Empatia, zrozumienie i zwykła ludzka życzliwość są bardzo ważne w życiu, nie tylko w służbie policjanta. Każdy z nas, kto wie o trudnej sytuacji sąsiada, czy nawet członka rodziny może sam powiadomić MGOPS w Opocznie czy dzielnicowego z danego rejonu służbowego i poprosić o udzielenie pomocy - mówią policjanci.