wersja testowa serwisu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w gminie Zgierz: W Rosanowie przeprowadzono akcję "Bezpieczna droga"

IMG_4255_zw-600x443
fot. Urząd Gminy Zgierz

Kolejnym wydarzeniem, zaplanowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w gminie Zgierz, była akcja „Bezpieczna droga". W minioną sobotę w miejscowości Rosanów, wspólnie ze Strażą Miejską w Zgierzu oraz Komendą Powiatową Policji w Zgierzu, przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców wiele atrakcji.

Można było oznakować swój rower, czy sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w policyjnym Miasteczku Ruchu Drogowego. Każdy uczestnik, który poprawnie odpowiedział na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, czy też spróbował swoich sił na rowerowym placu manewrowym, otrzymał upominek z logo gminy Zgierz. Mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, świetnie poradzili sobie w quizie wiedzy przygotowanym przez policjantów, podczas którego trzeba było odpowiedzieć na pytanie: „Na jakim świetle przebiegamy przez przejście dla pieszych?", czy wykazać się znajomością przepisów związanych z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniu. Uczestnicy otrzymali również kamizelki odblaskowe, dzięki którym w nadchodzącym sezonie jesienno – zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, będą lepiej widoczni na drodze.

Z kolei we wtorek – 22 września, będziemy obchodzić „Dzień bez samochodu". Każdy, kto tego dnia, przyjedzie do Urzędu Gminy Zgierz rowerem lub komunikacją publiczną (okazując bilet) otrzyma upominek z logo gminy. Jeżeli możemy, zostawmy samochody w domu!

źródło: UG Zgierz

Zobacz zdjęcia: