wersja testowa serwisu

Gmina Poświętne stawia na bezpieczeństwo. OSP Brudzewice zostanie włączona do KSRG?

Gmina Poświętne stawia na bezpieczeństwo. OSP Brudzewice zostanie włączona do KSRG?
fot. Urząd Gminy Poświętne

W minionym tygodniu w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Poświętnem zawarto porozumienie pomiędzy: Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w  Opocznie - st. bryg. Andrzejem Śpiewakiem, Wójtem Gminy Poświętne - Michałem Franasem, Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewicach, reprezentowaną przez: Prezesa Zarządu OSP dh Łukasza Starusa oraz Naczelnika OSP Brudzewice dh Bartłomieja Starusa. 

To pierwszy krok wszczynający procedurę pozwalającą na włączenie OSP Brudzewice do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Głównym celem KSRG jest ochrona życia, zdrowia, mienia oraz środowiska poprzez walkę z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Gmina Poświętne oraz Zarząd Gminny OSP i jednostka z Brudzewic od kilku lat czyniły starania, aby spełnić wymogi przystąpienia do KSRG i tym samym, by w naszej gminie było bezpieczniej.

Dotąd tylko jednostka z OSP Poświętne była jako jedyna w gminie włączona do tego systemu, jeżeli procedura dla OSP Brudzewice przejdzie pomyślnie, będzie to już 19 jednostka w KSRG w naszym powiecie.

źródło: UG Poświętne