Gmina Sławno: Pijana kierująca zatrzymana przez policję. "Wydmuchała" ponad 2,7 promila

alkomat-alkohol

Przed sądem odpowie mieszkanka powiatu opoczyńskiego, która mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie kierowała samochodem. Teraz grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. 

Pomimo licznych policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach za jazdę po spożyciu alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Praktycznie w każdym tygodniu policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dodatkowo nadal zdarzają się przypadki, gdy po naszych drogach poruszają się kierowcy, którzy albo w ogóle nie posiadają prawa jazdy albo zostało im ono zatrzymane. Każdy, kto siada za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość kierowców. Dzięki takim działaniom, kolejni kierowcy „na podwójnym gazie" zostają wyeliminowani z ruchu drogowego. 

Tym razem, 27 listopada opoczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego,w jednej z miejscowości w gminie Sławno, zatrzymali do kontroli drogowej 33-letnią kierującą Volkswagenem Golfem. Policjanci od kobiety od razu wyczuli woń alkoholu. 

- Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 33-latki ponad 2,7 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca za popełnione przestępstwo drogowe poniesie konsekwencje przed sądem, który może skazać ją na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów - mówi asp. sztab. Barbara Stępień. - Każdy kierowca, który zostaje zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.