wersja testowa serwisu

Gmina Uniejów otrzymała dofinansowanie na przebudowę przejścia dla pieszych

PICNIC_20211019_095404579
fot. UM Uniejów

Gmina Uniejów otrzymała dofinansowanie z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Pozyskane środki w kwocie 33 352,00 zł przeznaczone zostaną na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych.

Mowa o przejściu znajdującym się na ul. Bogumiła zlokalizowanym na czterowlotowym skrzyżowaniu ulic gminnych, tj. ul. Bł. Bogumiła, ul. Ogrodowej oraz drogi powiatowej, ul. Tureckiej.

Przejście obsługuje ruch pieszych do Urzędu Miasta, dworca PKS, budynku OSP, kompleksu Termalno – basenowego, apteki, szkoły.

W ramach zadania zaplanowano wyposażenie przejścia w dodatkowe oświetlenie w postaci dwóch lamp zasilanych z istniejącej sieci energetycznej. Dodatkowo na dojściu do przejścia, po obu stronach chodnika zamontowane zostaną płytki sygnalizowane dla niewidomych. Ponadto, na ulicy Bł. Bogumiła od strony wschodniej zostanie zamontowany próg zwalniający dla spowolnienia ruchu kołowego. Zostanie równie wykonane oznakowanie poziome w postaci linii oraz ustawione zostaną znaki pionowe.

Realizacja projektu ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej, bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy uczęszczają na baseny, obiekty sportowe, na plażę, czy choćby spacerują i jeżdżą rowerami po parku.

Dzięki przebudowie przejścia piesi będą mieć zapewnioną widoczność, przejście będzie dobrze rozpoznawalne i dostrzegane przez kierowców.

Szacowana wartość inwestycji wynosi około 42 tys. zł.

Źródło: UM Uniejów