wersja testowa serwisu

Grand Prix powiatu opoczyńskiego rozstrzygnięte

normal_0c8e52ffac0bf673c0bedb87ae4aae19c87cae43

Zakończyło się trwające od początku wakacji Grand Prix Powiatu Opoczyńskiego. Tego dnia siatkarze i siatkarki rywalizowały o Puchar Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Finałowego Turniej Grand Prix Powiatu Opoczyńskiego w siatkówce plażowej mikstów 2021 przyciągnął 9 par które zagrały na obiektach COS OPO w Spale – w hali do gier plażowych.

Emocji nie zabrakło, a turniej w bardzo dobrej atmosferze przebiegł sprawnie. Organizatorem całego przedsięwzięcia był MKS Volley Żelazny Opoczno, na czele z Prezesem Klubu Rafałem Skoczylasem.

CYKL GRAND PRIX POWIATU OPOCZYŃSKIEGO wyglądał następująco:
3 lipca – o Puchar Prezesa OSP KSRG Petrykozy Andrzeja Urbańczyka – I Turniej
11 lipca – o Puchar Wójta Gminy Paradyż Wojciecha Rudalskiego – II Turniej
1 sierpnia – turniej siatkówki plażowej mikstów – I LO w Opocznie – o Puchar Starosty Opoczyńskiego – III Turniej
14 sierpnia – turniej siatkówki plażowej mikstów – Zalew w Drzewicy – o Puchar Prezesa PZW Koło nr 3 w Drzewicy Ziemowita Jaciubka – IV Turniej
5 września – o PUCHAR POSŁA NA SEJM RP ROBERTA TELUSA – Turniej Finałowy

Przez okres wakacji MKS Volley Żelazny Opoczno zorganizował aż 10 turniejów siatkarskich, które dały możliwość dzieciom, młodzieży oraz dorosłym możliwość na współzawodnictwo sportowe. 8 turniejów odbyło się na terenie Powiatu Opoczyńskiego – „Składam serdeczne podziękowania na ręce Pana Starosty Marcina Baranowskiego, Pani Starosty Marii Barbary Chomicz, Członków Zarządu Powiatu Opoczyńskiego, Michała Białka, Michała Koneckiego oraz Andrzeja Urbańczyka, Dyrekcji szkół ponadpodstawowych, zwłaszcza I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie, a w szczególności na ręce Posła Roberta Telusa, za postawę pomocy, wsparcia oraz włączenia się w organizację wszystkich wydarzeń siatkarskich i popularyzację sportu na terenie Powiatu Opoczyńskiego i nie tylko. To wielka sprawa odpowiadać na potrzeby mieszkańców." – skomentował organizator wszystkich turniejów Rafał Skoczylas.

Podczas turnieju obecni byli m.in.: Maria Barbara Chomicz, Wicestarosta Opoczyński, Anna Zięba, Przewodnicząc Rady Miejskiej w Opocznie oraz w imieniu Posła Roberta Telusa, Dawid Kucharski, mieszkaniec gminy Białaczów, asystent Posła.

Wspólnie można naprawdę wykonać sporo dobrej roboty i zorganizować naprawdę fajne wydarzenie, w tym wypadku sportowe, dla sympatyków piłki siatkowej z terenu całego województwa łódzkiego, ale też sąsiednich.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe koszulki sportowe. Nie zabrakło poczęstunku, napojów oraz ciekawych siatkarskich zagrań i emocji w wielu spotkaniach. Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz imprez sportowych organizowanych na terenie Powiatu Opoczyńskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie