wersja testowa serwisu

Iluzjion - policyjny pies tropiący odnalazł zaginionego

270-139285
fot. KPP w Opocznie

Opoczyńscy policjanci prowadzili poszukiwania zaginionego 37-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Zachodziła obawa, że mężczyzna może wymagać pilnej pomocy medycznej, dlatego w poszukiwania zaangażował się także policyjny przewodnik z psem służbowym o imieniu Iluzjon. To właśnie jego praca, okazała się być kluczem do sukcesu poszukiwań. Czworonożny przyjaciel odnalazł mężczyznę w pobliskim lesie. Mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc.

Do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, 17 listopada 2021 roku o godz. 13.00, zgłosiła się kobieta i poinformowała mundurowych o zaginięciu jej męża. 37-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Mniszków, kilka godzin wcześniej wzburzony wyszedł z domu i nie kontaktował się z rodziną.

Policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Wiedzieli, że 37-latek może wymagać pomocy. Zaangażowano w nie przewodnika z tropiącym psem służbowym i jak się okazało to właśnie obecność Iluzjona była kluczowa dla szczęśliwego finału sprawy.

- Przewodnik po przygotowaniu psa do tropienia przystąpił do pracy. Iluzjon zapoznał się z zapachem pozostawionym przez zaginionego i szybko podjął trop. Pies skupiony na tropieniu skierował policjantów w kierunku drogi krajowej nr 12. Kilometr dalej Iluzjon poprowadził przewodnika na kolejny dukt leśny. Po przejściu około 100-metrów, drogą wskazaną przez Iluzjona, policjanci w krzakach zauważyli zaginionego - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępieńļ  z KPP w Opocznie.

Mundurowi zaopiekowali się mężczyzną. Ponieważ logiczny kontakt z 37-latkiem był utrudniony na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy skierowali mężczyznę pod opiekę lekarzy specjalistów. Gdyby nie policyjny pies, dotarcie do 37-latka z pewnością zajęłoby o wiele więcej czasu. Dzięki nieocenionej pomocy Iluzjona mężczyzna został odnaleziony i otrzymał pomoc. Po zakończonej pracy, Iluzjon w nagrodę za dobrze pełnioną służbę otrzymał ulubiony przysmak.