wersja testowa serwisu

Jazzowe dwudziestolecie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie

f88b90d562a834f35e7a7b897fa3948d9e7fd275
fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w piątek 18.09.2020 r. odbył się kameralny koncert jazzowy w ramach projektu Kultura w sieci. Program ma na celu prezentację wydarzeń kulturalnych w systemie on-line i jest elementem wsparcia sektora kultury w sytuacji epidemii.

Jazzowe dwudziestolecie zaprezentowali:
Dorota Szyszkowska Janiak - harfistka Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Ladies First Symphony Orchestra, twórczyni jedynego w Polsce cyklicznego konkursu – „Miniatura na Harfę Celtycką",

Witold Janiak - pianista, jeden z najlepszych obecnie polskich jazzmanów grających na instrumentach klawiszowych. Kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel w klasie fortepianu na Wydziale Jazzowym Akademii Muzycznej w Łodzi, laureat wielu konkursów jazzowych. Grał m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Krzysztofem Ścierańskim,

Kamil Miszewski (perkusja) - Kutnianin, absolwent PSM im. Karola Kurpiewskiego w Kutnie i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Współpracuje z filharmoniami oraz teatrami w całym kraju m.in. z Filharmonią Gorzowską. Brał udział w projekcie „Cinema Meets Jazz", koncertuje z wieloma znanymi muzykami jazzowymi, m.in. razem z Witoldem Janiakiem w zespole Witold Janiak Trio. Grał także z trio: Jagiełło/Kozłowski/Miszewski.

Tego wieczoru mogliśmy wysłuchać aranżacji jazzowych takich piosenek jak: "To ostatnia niedziela:, "Każdemu wolno kochać" czy "Ach jak przyjemnie" i innych znanych szlagierów dwudziestolecia międzywojennego. Kameralne grono fanów muzyki jazzowej, jak zawsze czynnie brało udział w koncercie, śpiewając razem z muzykami i zadając pytania.

źródło: MiPBP w Kutnie