wersja testowa serwisu

Jesienne inwestycje w gminie Poświętne

elewacja-2
fot. Urząd Gminy Poświętne
Jesień za pasem, a w gminie Poświętne inwestycje idą pełną parą. Z aktualnie przeprowadzanych przedsięwzięć, możemy wyróżnić przede wszystkim:
  • Przebudowę drogi wewnętrznej w Poświętnem między ul. Cichą, a ul. Główną. Zakres prac to wypełnienie pasa drogi kruszywem, zamontowanie nowych obrzeży i krawężników. W przyszłym roku zaplanowano położenie nowej warstwy asfaltowej.
  • Remont elewacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury i OSP w Poświętnem. Prace remontowe to głównie malowanie elewacji, ale również naprawa ubytków w tynku, instalacji odgromowej oraz rynny spustowej, a także obróbki blacharskie.
  • Prace związane z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Buczek na działce należącej do gminy Poświętne, udostępnionej dla mieszkańców.

Z zakończonych prac w listopadzie na uwagę zasługuje wymiana około 100m ogrodzenia przy szkole podstawowej w Dębie, wraz z utworzeniem miejsc parkingowych przy drodze gminnej. Inwestycja została sfinansowana w 90% ze środków funduszu sołeckiego, który został zrealizowany w niemal 100%.

- Staramy się wykorzystywać sprzyjająca aurę i wykonywać wszystkie zaplanowane prace zewnętrzne, a także na bieżąco modernizować drogi gminne, m.in. w Mysiakowcu i Ponikle - mówią przewodniczący Rady Gminy – Kazimierz Wiechecki i wójt gminy Poświętne – Michał Franas.

źródło: UG Poświętne
Zobacz zdjęcia: