wersja testowa serwisu

Kolejna tragedia w Miedznej Murowanej. Utonęła 55-letnia kobieta

Zrzut-ekranu-2020-07-02-o-10.48.05
fot. OSP Opoczno

Zbiornik w Miedznej Murowanej jest zbiornikiem retencyjnym i kąpiel tam jest zabroniona. Mimo to część ludzi nie stosuje się do zakazów. 28 czerwca utonął tam 17-latek. Tym razem, od wczoraj (1 lipca), policjanci poszukiwali 55-letniej kobiety, która wypłynęła na akwen na materacu i zaginęła. 

W Miedznej Murowanej w gminie Żarnów od wczoraj trwały poszukiwania 55-letniej mieszkanki powiatu koneckiego, która około godziny 18.30 wypłynęła na materacu i zaginęła. Na miejsce do pomocy w poszukiwaniach wezwani zostali płetwonurkowie z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Bełchatowa. Strażacy przy pomocy sonaru przeczesywali rejon zbiornika wodnego.

Przy tamie zbiornika odnaleziono dryfujący materac. Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Dzisiaj (2 lipca) około godziny 10:00, strażacy wyłowili z wody ciało zaginionej kobiety. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Zobacz także: 

Tragedia nad zalewem w Miedznej Murowanej. Utonął 17-letni chłopiec

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 17 latka, który wraz z kolegami postanowił wykąpać się w zbiorniku retencyjnym w Miedznej Murowanej. Pomimo podjętej reanimacji, życia chłopca nie udało się uratować. Wakacje, słoneczna pog...