wersja testowa serwisu

Kolejni pijani kierowcy na drogach w powiecie opoczyńskim. Policjanci apelują o rozsądek

policja---napis

O tym jakie zagrożenia w ruchu drogowym niesie za sobą kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości policja informuje niemal każdego dnia. Zagrożenie jakie stwarzają nietrzeźwi kierowcy, rowerzyści jest olbrzymie, a mimo wszystko niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców na podwójnym gazie.

26 sierpnia opoczyńscy policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Pierwszy z nich 59 letni kierowca daewoo kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca to 25 letni mieszkaniec gminy Paradyż, który mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierował samochodem Honda.

W obu przypadkach kierowcy stracili prawo jazdy, a sprawa kierowania samochodami pod wpływem alkoholu swój finał znajdzie w sądzie.

- Przed nami początek roku szkolnego, na drogach będzie można spotkać więcej dzieci i młodzieży- apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że wypity alkohol definitywnie przekreśla możliwość kierowania pojazdami - mówi asp. szt. Barbara Stępień.