wersja testowa serwisu

Kolejny nietrzeźwy kierowca na drogach powiatu opoczyńskiego!

policj_20210406-090946_1

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca Audi, którego zatrzymali do kontroli policjanci z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego. Przez swoją nieodpowiedzialność kierowca stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niemal każdego dnia policjanci ujawniają nietrzeźwych kierowców Każdy taki przypadek to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- Odpowiedzialny kierowca, nigdy nie zdecyduje się na kierowanie samochodem po tym jak wypił alkohol. Osoby, które lekceważą przepisy,a co najważniejsze życie i zdrowie innych, niewinnych uczestników ruchu drogowego, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami jakie za tak nieodpowiedzialne zachowanie przewiduje kodeks karny - podkreśla asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Dziękujemy także wszystkim osobom, które informują policję o napotkanych nietrzeźwych kierowcach, albo które same decydują się ująć takie osoby. Dzięki takim postawom, każdego dnia z polskich dróg eliminowani są kierowcy, którzy są realnym zagrożeniem dla nas wszystkich.