wersja testowa serwisu

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez opoczyńskich policjantów

alkomat-alkohol

Opoczyńscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który kierował pojazdem mając w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 28-letni mieszkaniec gminy Drzewica, który 8 czerwca o godzinie 18.50 w Radzicach Małych,został zatrzymany przez policjantów. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący motocyklem był nietrzeźwy, miał prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

- Kolejny raz przypominamy! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Alkohol wpływa destrukcyjnie na organizm człowieka, ponieważ: zmniejsza szybkość reakcji ·ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność - wyjaśnia asp.sztab. Barbara Stępień.