wersja testowa serwisu

Komisariat Policji w Paradyżu oficjalnie otwarty. Budowa kosztowała ponad 7,1 mln złotych

Komisariat Policji w Paradyżu oficjalnie otwarty. Budowa kosztowała ponad 7,1 mln złotych
fot. KPP w Opocznie

W piątek, 18 grudnia 2020 roku został oddany do użytku nowo wybudowany Komisariat Policji w Paradyżu. Obiekt już służy mieszkańcom. Inwestycja ta kosztowała ponad 7 000 000.

W przekazaniu obiektu,w reżimie sanitarnym, udział wzięli: Poseł na Sejm RP Robert Telus, Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Wójt Gminy Paradyż Wojciech Rudalski, nadinsp. Sławomir Litwin Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

- Modernizacja policji przede wszystkim ma służyć mieszkańcom, dlatego tak ważne są inwestycje, które podnoszą jakość obsługi interesantów - osób , które często potrzebują pomocy policjantów - mówi asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie. - Stworzony od podstaw obiekt powstał dzięki współpracy z samorządem. Teren, na którym stoi budynek został przekazany Policji przez Gminę Paradyż. Cała inwestycja została zrealizowana w ramach „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Konrad Kobierski podziękował wszystkim przybyłym osobom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do powstania nowej siedziby Komisariatu Policji w Paradyżu. Słowa podziękowania padły z ust Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Poseł podkreślił, że szybka realizacja wybudowania nowego Komisariatu Policji, była możliwa dzięki współpracy wielu osób, którym na sercu leży bezpieczeństwo i dobro mieszkańców. Do podziękowań i życzeń przyłączyli się również Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Starosta Opoczyński Marcin Baranowski.

Gospodarz terenu - Wójt Gminy Paradyż, Wojciech Rudalski przekazał wyrazy wdzięczności za szybką i sprawną realizację inwestycji, która będzie służyć mieszkańcom gmin: Paradyż, Mniszków, Żarnów i Sławno. W słowach podsumowania głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin, który pogratulował policjantom nowej siedziby. Komisariat Policji w Paradyżu jest najnowszą jednostką w województwie łódzkim, która została wybudowana i wyposażona z środków przewidzianych w Programie Modernizacji Policji. Komendant podkreślił, że nowy budynek przede wszystkim ma służyć mieszkańcom regionu. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania w tak krótkim czasie. Życzył funkcjonariuszom paradyskiej jednostki, aby poprawa warunków lokalowych ułatwiła im tę trudną i odpowiedzialną służbę. Podziękował za profesjonalną pracę oraz pełne zaangażowanie w ochronę najcenniejszych wartości: ludzkiego życia i zdrowia.

Budowę komisariatu, po podpisaniu umowy z wykonawcą rozpoczęto w styczniu 2020 r. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 7 189 608 zł. Budynek główny jest dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, dostępny dla osób niepełnosprawnych. Bryła budynku została ukształtowana zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla gminy Paradyż. W strefie ogólnodostępnej znajduje się hall, sanitariaty dla interesantów, recepcja. Na zewnątrz budynku utworzone zostały miejsca postojowe dla samochodów służbowych, pracowników i interesantów, w tym miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Na działce przyległej do komisariatu wykonano również ogrodzenie, oświetlenie terenu oraz maszty flagowe. W Komisariacie Policji w Paradyżu służbę pełni 25 policjantów.

Zobacz zdjęcia: