wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany mężczyzna kierował autem. Zatrzymał go policjant po służbie

alkomat-alkohol

Rota ślubowania obowiązuje każdego policjanta przez całą dobę. Przykłady pokazują, że policjantem jest się na urlopie, spacerze z rodziną czy podczas zakupów. Udowodnił to funkcjonariusz z wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji, który widząc Skodę jadącą całą szerokością drogi doprowadził do zatrzymania pojazdu. Jak się okazało 53-letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawianie wolności.

Policjant opoczyńskiego wydziału kryminalnego, 17 maja 2020 roku, około godziny 15.00, jadąc prywatnie swoim motocyklem, na drodze w miejscowości Wólka Karwicka w powiecie opoczyńskim, zauważył kierującego Skodą Felicja, który nie trzymał toru jazdy, poruszał się całą szerokością jezdni. Policjant widząc niebezpieczną sytuację na drodze podjął decyzję o próbie zatrzymania kierującego Skodą, aby sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania kierowcy osobówki.

Przy użyciu świateł mijania, dawał kierującemu sygnały do zatrzymania. Na szczęście kierowca samochodu zjechał na pobocze drogi. Okazało się, że przypuszczenia funkcjonariusza były słuszne. 53-letni kierujący Skodą był nietrzeźwy. Na miejsce został wezwany patrol policji z opoczyńskiej komendy.

Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 53-latek stracił już prawo jazdy. Sprawa popełnionego przez niego przestępstwa trafi do opoczyńskiego sądu. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Opocznie