wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany mężczyzna kierował ciężarówką. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Kompletnie pijany mężczyzna kierował ciężarówką. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z uczestników ruchu drogowego, który przyczynił się do zatrzymania kierującego na „podwójnym gazie". Zgłaszający zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę ciężarowej scanii z naczepą, który jechał całą szerokością drogi. Mężczyzna o swoich obawach powiadomił policjantów. Dzięki temu 47-letni kierowca, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie został zatrzymany. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

1 kwietnia 2020 roku, o godzinie 21.30 opoczyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani na drogę krajową nr 74, gdzie według zgłoszenia innego kierowcy, od Sulejowa w kierunku Kielc samochodem ciężarowym z naczepą, przemieszczał się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast pojechali we wskazany rejon. 

W miejscowości Sielec, na drodze krajowej nr 74, zatrzymali wskazaną w zgłoszeniu scanię z naczepą. Po wylegitymowaniu kierującego oraz przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, iż zgłaszający miał rację. 47-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci, kierowca ciężarówki w stanie nietrzeźwości przemieszczał się przez dwa powiaty, poruszając się drogami krajowymi, na których natężenie ruchu zawsze jest zwiększone. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Samochód ciężarowy został przekazany wskazanemu przez właściciela firmy transportowej innemu kierowcy.

Policjanci bardzo dziękują kierowcy, który powiadomił policję o swoich przypuszczeniach. Dzięki tak odpowiedzialnej reakcji udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego, który realnie zagrażał innym uczestnikom ruchu.

źródło: KPP w Opocznie