wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany obywatel Ukrainy jechał z Sulejowa do Opoczna. Sprawa trafiła do sądu

policja1

Cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pięć tysięcy grzywny – to kara jaką otrzymał 28-letni obywatel Ukrainy, który trasę z Sulejowa do Opoczna pokonał mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę w centrum Opoczna zatrzymali policjanci z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy ścigali 28-latka od Sulejowa.

Łódzcy policjanci, w dniu 12 lipca 2020 roku, pełnili służbę w Sulejowie. Otrzymali informację, że w kierunku Opoczna porusza się samochód osobowy marki Citroen C8, którego kierowca nie trzyma toru jazdy, zjeżdża na przeciwległy pas drogowy. Istniało podejrzenie, że albo kierowca źle się poczuł albo jest nietrzeźwy.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia udali się w pościg za kierującym citroenem. Kiedy dojechali do Opoczna o godzinie 11.25, na ulicy Piotrkowskiej zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód.

- Okazało się, że kierującym Citroenem jest 28-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości 28 latka, wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie - informuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Mężczyzna został zatrzymany, a samochód którym się poruszał został odholowany.

Finalnie sprawa trafiła do opoczyńskiego sądu, którego decyzją na 28-latka nałożono kary w postaci: czteromiesięcznego pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.