wersja testowa serwisu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 5 w Ozorkowie. "Wdrożono procedury przewidziane obowiązującymi przepisami"

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 5 w Ozorkowie. "Wdrożono procedury przewidziane obowiązującymi przepisami"

Dzisiaj (21 września) potwierdzono przypadek koronawirusa u jednego z pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Konarskiego w Ozorkowie.

- Po uzyskaniu informacji ze zgierskiego Sanepidu, w placówce zostały wdrożone procedury przewidziane obowiązującymi przepisami - informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ozorkowie. - Sytuacja w SP5 jest pod nadzorem Sanepidu. W chwili obecnej osoba, u której stwierdzono koronawirusa, oraz cztery osoby, które miały z nią kontakt, przebywają na kwarantannie.

Dyrekcja szkoły poinformowała o tym fakcie organ prowadzący. Na bieżąco wykonywane są zalecenia Sanepidu w celu ochrony zdrowia osób przebywających w placówce, która zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, pracuje nadal w trybie stacjonarnym.

W związku ze stwierdzeniem koronawirusa, Burmistrz Jacek Socha zlecił ozonowanie wszystkich pomieszczeń w placówce, m.in. sal lekcyjnych, szatni, świetlicy. Środki na ten cel zostaną wydatkowane z budżetu miasta.

- Specjalistyczna firma zaplanowała ozonowanie w szkole na dziś w godzinach wieczornych. Z pomieszczeń można korzystać już godzinę po ozonowaniu - jutro szkoła będzie otwarta - informują przedstawiciele UM w Ozorkowie.