wersja testowa serwisu

Kryminalni ze Skierniewic zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe

249-118151
fot. KPP w Skierniewicach

Blisko 7 kg tytoniu oraz ponad 1200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Wyliczone uszczuplenie należności dla skarbu państwa to ponad 6 tys. złotych.

Funkcjonariusze Ogniwa do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w ramach własnych ustaleń uzyskali informację o tym, że na ternie osiedla Rawka zamieszkuje mężczyzna, który wytwarza i jednocześnie sprzedaje nielegalne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

5 sierpnia 2020 roku na około godz. 16:20 w Miedniewicach Topoli kryminalni skontrolowali Renault Master, w którym znajdował się podejrzewany mężczyzna.

- Podczas przeszukania samochodu, policjanci ujawnili torby z nielegalnym tytoniem, papierosy tzw. samoróbki oraz gilzy do ich wytwarzania. Kolejne wyroby oraz elektryczne maszynki do wyrabiania papierosów funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania miejsca zamieszkania 48-latka. Łącznie w trakcie tych działań zabezpieczonych zostało 6,6 kg tytoniu praz ponad 1200 sztuk papierosów - informują policjanci.

Za przestępstwo z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.