wersja testowa serwisu

Szkoła Podstawowa w Poświętnem: Lekcja wiedzy o społeczeństwie inna niż zwykle

Zrzut-ekranu-2021-11-17-o-14.10.05

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem, rozmawiali z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Drzewicy o tym, jak bezpiecznie żyć we współczesnym świecie. Z uczniami spotkali się mł.asp. Anna Kucharska-Balcerak oraz asp. Michał Szczepanik.

Policjanci odwiedzili uczniów na zaproszenie dyrekcji placówki. Spotkanie było doskonałą okazją do porozmawiania z uczniami o zagrożeniach na jakie są narażeni w codziennym życiu, jak też przy korzystaniu z Internetu. Dzieci dowiedziały się także co kryje się pod pojęciem handlu ludźmi i jakie stwarza to zagrożenie. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z sięgania po substancje odurzające.

Nieodzownym elementem takich spotkań jest także bezpieczeństwo przy ruchu drogowym. Uczniowie szkoły w Poświętnem usłyszeli od policjantów wiele cennych wskazówek i rad. Mundurowi uświadomili nastolatkom, jakie konsekwencje w dorosłym życiu mogą mieć złe decyzje podjęte w młodości. Policjanci przekazali nastolatkom informacje dotyczące odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na problem hejtu w sieci, który może nieść za sobą poważne konsekwencje.

- Należy pamiętać, że bardzo łatwo można stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą hejtu. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w internecie, mogą dotknąć każdego z nas. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? Pomocy można wówczas szukać m.in pod adresem: www.liniadzieciom.pl Można też zadzwonić pod bezpłatne numery infolinii - mówi asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Telefony zaufania:
800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży